Sophia Rahman

April 01, 2011 

Sophia Rahman tegutseb nii solisti kui ka kammermuusikuna ning on osalenud rohkem kui kahekümne kammermuusikaplaadi salvestamisel erinevatele plaadifirmadele. Ta on tunnustatud Plane–Dukes–Rahman Trio (klarnet, vioola, klaver) asutajaliige. Trio oli kaheksa aastat Belfastis Queen’s University juures resideeriv ansambel.

Rahman on mänginud English Chamber Orchestra, Northern Sinfonia ja London Mozart Playersi koosseisus ning esinenud koos Londoni Kuningliku Ooperi solistidega. Ta on soleerinud Scottish Ensemble’i ja Nargen Festivali orkestriga ning andnud kontserte mitmel pool Euroopas, samuti Lõuna-Ameerikas, Hiinas, Indias, Uus-Meremaal, Kasahstanis ja Türgis. Sophia Rahman tegutseb ka külalislektorina Stockholmis Lilla Akademienis. Ta on andnud meistrikursusi Kuninglikus Šoti Muusika- ja Teatrikadeemias, Peterburis M. Mussorgski nim muusikakoolis ning Guang Zhou ja Xi Ani konservatooriumis Hiinas.

Ta on õppinud Londonis Yehudi Menuhini nim koolis ning lõpetanud Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia. Kammermuusikuna on ta võitnud mitmeid auhindu, nagu konkursi “Royal Overseas League” klaverisaatja auhind ja Liza Fuchsova Memorial Prize.

sophiarahman.com

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...