Tatiana Berman

May 22, 2011 

Tatjana Berman on sündinud Moskvas ning kasvanud üles Peterburis. Viiulit hakkas ta õppima viieaastaselt ning on lõpetanud Peterburi erimuusikakooli. Ta on võitnud Yehudi Menuhini kooli ja Royal College of Musicu stipendiumid Londonis. Õpingute ajal pälvis Berman mitmeid auhindu, nagu Manoug Parikiani, Sidney Perry, MBFi ja Craxtoni auhind. Samuti on ta võitnud Londonis maineka Ian Flemingi ja Myra Hessi auhinna ning olnud laureaat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.

“Rahvusvaheline solist Tatjana Berman on noor viiuldaja, kuid küps ja kaalukas muusikuisiksus.” (The Strad)

Tatjana Berman on teinud koostööd Joshua Belli, Steven Isserlisi, Jeremy Denki, Paavo Järvi ja Sarah Ioannidesega ning esinenud solistina erinevate orkestrite ees.

Berman on üles astunud ka Eestis, esinedes David Oistrahhi ja Leigo Järvemuusika festivalil. Berman mängib Constella String Trios; ta on Cincinnatis tegutseva kammeransambli concert:nova asutajaliige ning muusikale ja kaunitele kunstidele pühendatud Constella Festivali asutaja ja direktor.

 

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...