Silver Ainomäe

May 23, 2011 

Silver Ainomäe alustas tšelloõpingutega 1988. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis.

Aastal 1992 kolis Ainomäe Soome, kus õppis Turu konservatooriumis Jukka Perksalo käe all ning Sibeliuse Akadeemias Hannu Kiiski ja Arto Norase juhendamisel. Hooajal 2006/2007 jätkas ta õpinguid Londonis Oleg Kogani juures Guildhalli muusika- ja teatrikoolis ning Razumovsky Akadeemias.

2009. aastal oli ta Colorado sümfooniaorkestri tšellist ning enne Denverisse kolimist esines  ja töötas ta vabakutselise muusikuna üle kogu Euroopa, sealhulgas Helsingi filharmoonia orkestris. Ta on teinud koostööd ka Londoni filharmoonia orkestriga.

Ainomäe on pälvinud hulgaliselt auhindu: teine koht rahvusvahelisel noorte tšellistide konkursil; peapreemia ja neli eripreemiat konkursil “Con Brio 2000”; esimene koht Lõuna-Koreas toimunud Isang Yuni rahvusvahelisel konkursil; kolmas koht 2005. aastal Witold Lutosławski rahvusvahelisel tšellistide konkursil Poolas ning kuues koht 2007. aastal Paulo rahvusvahelisel tšellistide konkursil Soomes.

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...