Vivika Sapori-Sudemäe

April 01, 2011 

Vivika Sapori-Sudemäe lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske viiuliklassis ning jätkas Eesti Muusika Akadeemias Jüri Gerretzi juures. Edasi täiendas ta end Floridas Harid’I Konservatooriumis Sergio Schwartzi juures ning õpingud lõppesid Houstonis Moors’I Muusikakoolis aastal 2001.
Vivika on mänginud Kremerata Baltica kammerorkestris ning osalenud mitmetel rahvusvahelistel muusikafestivalidel USA-s ja Euroopas.

Aastast 2005 elab ja töötab Vivika Sapori-Sudemäe Prantsusmaal. Vabakutselise viiuldajana on ta tihedalt seotud erinevate orkestritega Lyonis ning on Lyoni Operetiteatri kontsertmeister. Aastast 2011 mängib ta ka mainekas Orchestre de Paris’s.

Vivika Sapori-Sudemäe huvitub ka elektroakustilisest muusikast ja on koostööd teinud erinevate DJ-dega. Aastal 2010 lõi ta eraviiulistuudio “Les Petits Solistes.”

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...