Paavo Järvi

April 08, 2011 

Grammy-võitja Paavo Järvi alustas muusikuteed Tallinnas, õppides löökpille ja dirigeerimist Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis. 1980. aastal asus ta elama USAsse, kus jätkas õpinguid Curtise muusikainstituudis ja Los Angelese filharmoonikute instituudis Leonard Bernsteini juures.

Viimasel kümnel aastal on ta olnud Cincinnati sümfooniaorkestri muusikadirektor. Tema käe all on orkester läbi rännanud kogu USA ja Jaapani ning teinud edukaid kontsertreise Euroopas. Frankfurdi raadio sümfooniaorkestriga on ta esinenud Euroopa mainekates kontserdipaikades ning teinud väga eduka turnee Hiinas. Alates 2004. aastast on Paavo Järvi Deutsche Kammerphilharmonie Bremeni kunstiline juht, tuues orkestrile nende kontsertide ja Beethoveni sümfooniate salvestuse eest (Sony BMG) publiku ja kriitikute üksmeelse heakskiidu. Hooajal 2010/2011 sai Paavo Järvist seitsmes Orchestre de Paris’ muusikaline juht.

Aastast 2002 on ta ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline nõustaja. ERSO ja Paavo Järvi plaat (Virgin Classics) Sibeliuse kantaatidega koos RAMi ja tütarlastekooriga Ellerhein võitis 2004. aastal Grammy parima kooriesituse kategoorias. Paavo Järvi mahukas diskograafia sisaldab veel üht Grammy võitnud ERSO plaati: Griegi “Peer Gynt” pälvis 2006. aastal parima orkestrisalvestuse auhinna (BBC Music Magazine Awards).

Paavo Järvi on ka väga nõutud külalisdirigent, kes seisab regulaarselt selliste orkestrite ees nagu Chicago sümfooniaorkester, Los Angelese ja New Yorgi filharmoonikud, Bostoni orkester, La Scala ja NHK sümfooniaorkestrid. Ta on juhatanud ka Kuninglikku Concertgebouw’ Orkestrit, Viini filharmoonikuid, Clevelandi orkestrit jpt.

www.paavojarvi.com

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...