Mikhail Zemtsov

March 30, 2011 

Mihhail Zemtsov on rahvusvaheliselt tunnustatud muusik ning kogenud pedagoog, kammermuusik ja tipporkestrite esimängija. Muusikaõpinguid alustas ta viieaastaselt oma ema käe all. Ta õppis Moskva konservatooriumis G. Odinetzi juures ning sai solistidiplomi Hamburgi muusikakõrgkoolis (juhendajaks M. Nichteianu) ja Maastrichti konservatooriumis (M. Kugel).

Muusikukarjääri alustas ta 1988. aastal Moskva konservatooriumis ja kammerorkestris Ensemble XXI. 1991. aastast oli ta Mehhiko Riikliku Sümfooniaorkestri ja ENP kammerorkestri vioolarühma kontsertmeister, õpetades samal ajal Mexico muusika õppekeskuses. 1998–2001 töötas ta Norras Stavangeri sümfooniaorkestri vioolarühma kontsertmeistrina ja vioolaprofessorina Kristiansandi konservatooriumis. Ta on andnud meistrikursusi Koreas, Mehhikos, Peruus, Hollandis, Norras, Itaalias ja mujal. Külalisena on ta olnud vioolarühma kontsertmeister Londoni filharmoonia orkestris, Luksemburgi ja Gran Canaria filharmoonia orkestris, Berliini kammersümfoonikute juures, koosseisus New European Strings.

Ta on osalenud arvukatel festivalidel Euroopas ja Ameerikas ning olnud kammermuusikapartneriks sellistele maailmakuulsatele solistidele nagu Bella Davidovitch, Sarah Chang, Mischa Maisky, Dmitri Sitkovetski, Janine Jansen, Julian Rachlin, Liza Ferschtman jpt. Alates 2007. aastast mängib ta duetis koos nimeka pianisti Boriss Berezovskiga ja on Duo Macondo liige koos hollandi kitarristi Enno Voorhorstiga. Ta on salvestanud kuus kammermuusika plaati firmadele Sony Masterworks, Tower Records ja Deutche Welle Köln. Solistina on ta esinenud paljude orkestrite ees, nagu Mehhiko Riiklik Sümfooniaorkester, Luksemburgi filharmoonia orkester, Hamburgi sümfooniaorkester, Haagi Residentie Orkest jm. Andnud soolokontserte kõikjal Euroopas, aga ka USAs, Kanadas, Lõuna-Koreas, Mehhikos ja Peruus.

2001. aastast on Zemtsov Haagi Residentie Orkesti vioolarühma kontsertmeister. Tal on Hollandis arvukalt eraõpilasi ja ning ta on Utrechti konservatooriumi külalis-vioolaõppejõud.

Mihhail Zemtsov on I Viini rahvusvahelise vioolakonkursi laureaat (1998) and võitnud Elisa Mayeri keelpillimängijate konkursi Hamburgis (1998).

 

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...