Miina Järvi

April 10, 2011 

Miina Järvi alustas viiuliõpingud Tallinna Muusikakeskkoolis Ivi Tiviku käe all. Aastast 1995 jätkas ta Lahtis Pertti Sutineni käe all ning aastast 2003 Sibeliuse Akadeemias, kus tema õpetajateks olid Erkki Kantola ja hiljem Mari Tampere-Bezrodny. 2010. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemias magistrantuuri.

Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel, juhendajateks Julian Rachlin, Ilya Grubert, Ana Chumacenko, Pavel Vernikov jpt. Miina Järvi on esinenud solisti, orkestrisolisti ja kammermuusikuna mitmel pool Euroopas ja Venemaal. Aastal 2000 saavutas ta teise koha kammermuusika konkursil “Juvenalia” ning samal aastal kolmanda koha ja eripreemia Erkki Melartini nim kammermuusika konkursil Soomes.

Aastast 2009 korraldab Miina Järvi oma kammermuusika festivali nimega Lihula muusikapäevad, kus on esinenud mainekad muusikud Eestist ja välismaalt.

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...