Mihkel Järvi

April 10, 2011 

Mihkel Järvi alustas klaveriõpingud Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klassis ning jätkas Päijät-Häme konservatooriumis Rauno Jussila käe all. Aastal 2004 asus ta õppima Sibeliuse Akadeemiasse Hamsa Jurise klaveriklassi. 2009. aastast täiendab Mihkel Järvi end Salzburgi Mozarteumis, praegu on käsil magistrantuur.

Ta on on esinenud mitmel pool Euroopas ning osalenud solistina kammerorkestri Vivaldika ringreisil Šveitsis. Mihkel Järvi on võtnud osa Matti Raekallio, Alexander Markovitchi, Lauri Väinmaa, Ivari Ilja, Kalle Randalu, Piero Rattalino ja Lazar Bermani meistrikursustest.

Pianist on võitnud auhindu Sally Westerdahli nimelisel konkursil. Aastal 1997 jagas ta esimest kohta Leevi Madetoja nim konkursil ning 2000. aastal saavutas samal konkursil teise koha. Aastal 2001 saavutas Mihkel koos õe Miina Järviga teise koha kammermuusika konkursil “Juvenalia” Soomes ning pälvis žürii eripreemia Carl Czerny nim klaverikonkursil Prahas.

Mihkel Järvi on ka Lihula muusikapäevade üks korraldajaid.

 

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...