Martin Kuuskmann

April 05, 2011 

Martin Kuuskmann on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Ilmar Aasmetsa klassis. 1995. aastal lõpetas ta Yale’i ülikooli muusikaosakonna S. Maximy klassis ning omandas 1997. aastal bakalaureusekraadi Manhattani muusikakõrgkoolis F. Morelli käe all. Magistrikraadi Yale’i ülikoolis sai ta aastal 1998.

Ta on soleerinud mitmete orkestrite ees, nende seas ERSO, Pärnu Linnaorkester, Eesti-Soome sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Macau orkester, NorlandsOperani sümfooniaorkester ja kammerorkester Grazioso. Hooajal 2007/2008 esines Kuuskmann solistina New Yorgi filharmoonikute kontserdiseerias, tuues esitusele Luciano Berio “Sequenza XII” soolofagotile.

Kuuskmann on ka hinnatud kammermuusikapartner. Ta on teinud koostööd Miguel Kertsmani, Gavriel Lipkindi, Kirill Gersteini, Robert Kuleki, Kristjan Randalu, Maarika Järvi, Goran Söllscheri ja paljude teiste artistidega. Tema salvestusi on välja andnud plaadifirmad Chesky Records, Enja, CCn’C, Erdenklang ja ERP. Aastal 2010 tuli välja Kuuskmanni uusim plaat “Nonstop” koostöös Kristjan Randaluga.

Martin Kuuskmann on nüüdismuusika õppejõud Manhattani muusikakõrgkoolis ning on Balti noorte sümfooniorkestri puupuhkpillide juhendaja.

martinkuuskmann.com

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...