Marius Järvi

April 10, 2011 

Marius Järvi hakkas tšellomänguga tegelema nelja-aastaselt ning astus 1987. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Laine Leichteri tšelloklassi. 1995. aastast jätkas ta õpinguid Lahtis Päijät-Häme konservatooriumis Jouko Paavola õpilasena. 2000. aastal alustas ta õpinguid Sibeliuse Akadeemias professor Martti Rousi juhendamisel.

Marius Järvi on pälvinud preemiaid mitmel konkursil. 1989. aastal saavutas ta IV koha rahvusvahelisel noorte tšellistide konkursil Tšehhoslovakkias Usti nad Orlicis, 1995. aastal I koha vabariiklikul noorte keelpillimängijate konkursil ning 2002. aastal võitis ta Eesti noorte interpreetide konkursi “Con Brio”. Seitsmel korral on ta osa võtnud maailma ühest suuremast tšellofestivalist Saksamaal Kronbergis. Marius Järvi on end täiendanud rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides, näiteks Frans Helmersoni, David Geringase, Arto Norase, Gary Hoffmanni jt juures.

Solisti ja kammermuusikuna on ta esinenud paljudes Euroopa maades ning salvestanud mitmeid plaate. 2000. aastal ilmus Marius Järvi esimene sooloplaat “Via” koostöös väljapaistva organisti Kalevi Kiviniemiga. Praegu on valmimisel nende teine ühisplaat.

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...