Mari Targo

April 01, 2011 

Mari Targo on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Niina Murdvee viiuliklassis. 2005. aastal astus ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus õpib tänini Mare Teearu juhendamisel.

Aastal 2008 pälvis ta vabariiklikul Pärnu viiuldajate konkursil esikoha ning eriauhinna Eino Tambergi samaks konkursiks kirjutatud teose esitamise eest. Solistina on ta esinenud Pärnu Linnaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ning Haapsalu festivaliorkestri ees. Kammermuusikaga on seni olnud tihedam kokkupuude seoses õpingutega – Mari Targo on olnud EMTA Uue Muusika Ansambli liige.

Viiuldaja on end täiendanud Poolas Poznanis (2007/2008) ning teinud kaasa orkestrites ja projektides nii Eestis (Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Järvi suveakadeemia orkester) kui ka välismaal (Euroopa Liidu noorteorkester, Balti noorte filharmoonia). Ta on osalenud mitmetes meistriklassides ning Austrias Semmeringis toimunud kursustel; möödunud hooajal ka nüüdismuusikale keskendunud kursustel Grazis (ImpulsAkademie) ning Euroopa Liidu barokkorkestri kursustel Luksemburgis.

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...