Mari-Liis Päkk

April 02, 2011 

Mari-Liis Päkk lõpetas Tallinna Muusikakeskooli Mare Teearu viiuliklassis ja jätkas õpinguid USAs Dallase Southern Methodist Universitys. Magistrikraadi omandas ta 2008. aastal Philadelphia Temple Universitys Eduard Schmiederi viiuliklassis.

Mari-Liis Päkk on esinenud solisti ja kammermuusikuna USAs, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on edukalt osalenud rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas Jascha Heifetzi nim viiuldajate konkurss Vilniuses ning H. Wieniawski ja K. Lipinski nim viiuldajate konkurss Lublinis; 2003. aastal sai ta esikoha ESTA vabariiklikul noorte viiuldajate konkursil Tallinnas.

Ta on andnud kontserte mitmel pool Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos ning soleerinud orkestritega Eestis ja Dallases. Mari-Liis Päkk on The International Holland Music Sessionsi ja Salzburgi Mozarteumi Akadeema mitmekordne stipendiaat. Alates 2006. aastast on ta iPalpiti rahvusvaheliste laureaatide orkestri liige, mille koosseisus on ta esinenud New Yorgi Carnegie Hallis, Los Angelese Disney Hallis, Philadelphia Kimmel Centeris ja otseülekandena Los Angelese raadiojaamas KMZT, samuti koos Ida Haendeliga kammermuusika festivalil Iisraelis Eilatis.

Mari-Liis Päkk on ka pühendunud nüüdismuusika esitaja. Koostöös abikaasa ja tšellisti Jason Callowayga on ta esitanud duorepertuaari viiulile ja tšellole  ning olnud uudisteoste esmaesitaja.

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...