Leonid Grin

April 14, 2011 

Paavo Järvi esimene dirigeerimisõpetaja Leonid Grin on Neeme Järvi dirigentide meistrikursustel õpetamas teist aastat. Teda on palju kiidetud kirgliku muusikalise lähenemise ja ilmeka interpretatsiooni eest.

Grin oli Saarländisches Staatstheateri muusikajuht kuni aastal 1992 sai temast San José sümfooniaorkestri peadirigent. Koos orkestriga pälvis ta maineka ASCAPi auhinna ameerika nüüdismuusika esitamise eest. Hooajal 1999/2000 oli ta Dortmundi Ooperi esimene külalisdirigent, aastail 1988–1990 Tampere filharmoonia orkestri esimene külalisdirigent ja järgmised neli aastat selle peadirigent.

Leonid Grin on sündinud Ukrainas ja alustas seitsmeaastaselt klaveriõpinguid. Üheteistkümneaastaselt võitis ta noorte heliloojate konkursi. Hiljem õppis ta Dnipropetrovski muusikakoolis ja Moskva konservatooriumis kompositsiooni ja dirigeerimist Leo Ginsburgi ja Kirill Kondrašini juures. Seejärel oli ta Moskva filharmoonia orkestri kaasdirigent, juhatades toonase Nõukogude Liidu tipporkestreid, nagu Peterburi filharmoonikud, Moskva üleliidulise raadio orkester, Moskva Kammerorkester, ERSO ja Gruusia Riiklikku Sümfooniaorkester. 1981. aastal emigreerus Grin USAsse, kus õppis Los Angelese filharmoonikute instituudis Leonard Bernsteini juures ning sai võimaluse juhatada kolme kontserti Hollywood Bowlis. Hiljem oli ta Houstoni Ülikooli muusikakoolis dirigeerimise professor.

Leonid Grin on juhatanud paljusid Euroopa tipporkestreid, aga ka näiteks Ameerika, Hiina ja Hong Kongi esindusorkestreid. Ta on teinud koostööd selliste solistidega nagu Itzhak Perlman, Kathleen Battle, Jevgeni Kissin, Yo-Yo Ma, Isaac Stern ja Frederica von Stade.

leonidgrin.com

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...