Kalev Kuljus

April 06, 2011 

Kalev Kuljus alustas oboeõpinguid Tallinna Lastemuusikakoolis ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Tulike Looritsa juures. Aastatel 1993–1999 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias Heldur Värvi, Andres Siitani ja Olev Ainomäe käe all, 1995–1997 Lyoni Rahvuskonservatooriumis Jean-Christophe Gayot’ ja Guy Laroche’i ning 1998–2000 Karlsruhe muusikaülikoolis Thomas Indermühle juures. Lisaks on ta täiendanud end Aale Lindgreni, Georg Meerweini, Lajos Lencsési, Hansjörg Schellenbergeri jt meistriklassides.

Kalev Kuljus on pälvinud esikoha Eesti puhkpillimängijate võistlusel (Tallinn, 1990), Cruselli nimelisel oboemängijate konkursil (Uusikaupunki, 1999), konkursil “Junge Podium Musiker” (Mannheim, 1999) ning “Praha kevad” (2001); neljanda koha ja parima oboemängija tiitli sai ta konkursil “Pacem in Terris” (Bayreuth, 2000).

Hinnatud oboemängijana on ta mänginud Eesti ja paljudes välismaa orkestrites, nagu Müncheni filharmoonikud, Lyoni kammerorkester, UNI Freiburgi akadeemiline orkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Soome-Eesti Barokkorkestris jm. Hooajal 2001/2002 kuulus Kalev Kuljus Berliini filharmoonikute koosseisu ning hooajast 2003/2004 on ta Hamburgis tegutseva Põhja-Saksa raadio sümfooniaorkestri soolo-oboemängija, alates 2003. aastast töötab ta esimese külalissoolo-oboistina Birminghami sümfooniaorkestris Inglismaal. Aastatel 2004–2008 tegutses ta soolo-oboistina orkestris Filharmonica Arturo Toscanini, mille dirigent on Lorin Maazel. Kuljus on teinud koostööd veel paljude nimekate dirigentidega: Simon Rattle, Bernard Haitink, Mariss Jansons, Riccardo Muti, Claudio Abbado, Zubin Mehta, Neeme Järvi jpt.

Kalev Kuljus on aktiivne ka õpetajana ning andnud meistriklasse Jaapanis, Taiwanis, Brasiilias Sao Paulos, Hamburgis ja Eestis.

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...