Ivry Gitlis

April 15, 2011 

Iisraeli viiuldaja Ivry Gitlis alustas muusikaõpinguid viieaastaselt. Kolm aastat hiljem kuulis teda mängimas Bronisław Huberman, kelle soovitusel jätkas noor Gitlis oma muusikuteed Pariisis, olles Jacques Thibaud’, George Enescu ja Carl Fleschi õpilane. Oma Euroopa debüüdi tegi ta sõjapõgenikuna Londonis Royal Albert Hallis.

Ivry Gitlis on esinenud koos maailma parimate orkestrite ja dirigentidega, näiteks Zubin Mehta, Daniel Barenboimi, Eugene Ormandy ja George Szelliga. Tema debüütplaat Alban Bergi Viiulikontserdi salvestusega pälvis auhinna Grand prix du disque.

Ta on ka hinnatud kammermuusik, kes teinud koostööd näiteks Jascha Heifetzi, Gregor Piatigorsky, William Primrose’i, Isaac Sterni, Truls Mørki, Gary Hoffmani, Mischa Maisky ja Martha Argerichiga.

Tuntud pedagoogina annab Gitlis meistriklasse kõikjal Euroopas ja mujal maailmas. Tema 1981. aastal ilmunud autobiograafia “L’Ame et la corde” pälvis lugejate ja kriitikute üksmeelse tunnustuse. Gitlisest ja Gitlise osalusel on viimastel aastatel valminud ka mitmeid filme.

 

 

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...