Henry-David Varema

April 01, 2011 

Henry-David Varema alustas tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juures ning jätkas Tallinna konservatooriumis Peeter Paemurru juhendamisel. Hiljem täiendas ta end Walter Nothasi juhendamisel Müncheni kõrgemas muusikakoolis, mille lõpetas Meisterklasse-diplomiga, ning Berliini kunstide ülikoolis Wolfgang Boettcheri juures. 2005. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsiooni eriala doktorantuuri.

Henry-David Varema on esinenud Põhja- ja Baltimaades, Euroopas, Jaapanis, USAs, Austraalias ning Uus-Meremaaal. Solistina on ta esitanud tšellokontserte Nikolai Aleksejevi, Jüri Alperteni, Igor Bezrodnõi, Olari Eltsi, Paul Mägi, Vello Pähna jt dirigentidega. Ta on osalenud Frankfurti uue muusika ansambli Ensemble Moderni ning Kremerata Baltica projektides. Varema on töötanud külalis-soolotšellistina kammerorkestrites Northern Sinfonia, Carl Philipp Emanuel Bach ning Müncheni Kammerorkestris, samuti Aucklandi filharmoonia orkestris ja Sydney sümfooniaorkestris.

1995. aastast on Henry-David Varema Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Käesoleval ajal töötab ta ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonna dotsendina. 2009. aasta sügisest osaleb Varema ka Tallinna Kammerorkestri projektides.

2003. aasta aprillist kuni 2009. aasta augustini oli Henry-David Varema Berliinis resideerinud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige. Koostöös plaadifirmaga Capriccio on kvartetil valminud hulgaliselt helisavestusi, mis on pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas ECHO Klassik 2007 preemia. Varema on olnud kaua aega Tallinna Keelpillikvarteti ning trio Väinmaa–Varema–Haav liige.

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...