Gareth Lubbe

April 04, 2011 

Gareth Lubbe on Leipzigi Gewandhaus-orkestri kontsertmeister ja õppejõud Felix Mendelssohni nimelises muusikakõrgkoolis.

Ta on sündinud Johannesburgis, Lõuna-Aafrikas, kus alustas nelja-aastaselt klaveri- ja viiuliõpinguid. Pianistina on ta soleerinud SABC orkestri ees ning dirigeerinud Johannesburgi sümfooniaorkestrit. Ta on õppinud Lõuna-Aafrikas Pienaar Fourie, Annemarie Swanepoeli, Hester Beukesi ja Joseph Stanfordi ning Saksamaal Gorjan Kosuta juures. Magistrikraadi vioola erialal omandas ta Barbara Westphali klassis Lübeckis.

Ta on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna Euroopas, Ameerikas ja Aasias ning tegutseb Mahleri Kammerorkestri kontsertmeistrina. Aastast 1996 teeb Lubbe koostööd Uus-Meremaa päritolu multiinstrumentalisti ja helilooja Hayden Chrisholmiga. Ta on olnud ansambli Gelberklang liige, mis on kogunud tuntust nüüdismuusika esitamise ja vabaimprovisatsiooni meistriklassidega. Neid on salvestanud nii BBC kui ka teised Euroopa raadiojaamad.

Gareth Lubbe on ka väljapaistev kurgulaulja, esinedes ja õpetades töötubades üle maailma.

 

 

 

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...