Florian Donderer

May 04, 2011 

Florian Donderer alustas muusikuteed Myrna Nordstromi ja Bernhard Hartogi juhendamisel Berliinis. Pärast täiendavaid õpinguid David Takeno käe all Londonis Guildhalli muusika- ja teatrikoolis jätkas ta Berliinis Thomas Brandise juhendamisel, kelle assistendina ta hiljem mitu aastat töötas. Donderer on olnud Berliini filharmoonikute juures asuva Karajani Akadeemia stipendiaat.

Tema muusikukarjääris on tähtsal kohal töö kammerorkestritega, seda nii kunstilise juhi, kontsertmeistri kui ka dirigendina. Temaga teevad koostööd paljud väljapaistvad solistid, nagu Lisa Batiashvili, Christiane Oelze, Hélène Grimaud, Lars Vogt ja David Fray.

Florian Donderer on entusiastlik kammermuusik, kes esineb regulaarselt koos oma partneri Tanja Tetzlaffi ja tema venna Christianiga. Ta on üles astunud mitmetel festivalidel ja on sage külaline Lars Vogti festivalil “Spannungen” Saksamaal Heimbachis.

Florian Dondereri salvestuste hulka kuuluvad Richard Strauss’i Metamorfoosid OehmsClassics’ile, kus ta juhatab Kammerakademie Potsdamit ning PentaTone CD Stravinski „Sõdurilooga” Paavo Järvi juhatamisel. Tema järgmisel CD kõlab Ernst Toch’i Tšello Kontsert Tanja Tetzlaffi soleerimisel koos Deutsche Kammerphilharmonie Bremeniga Florian Dondereri juhatusel.

www.floriandonderer.de

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...