Arvo Leibur

April 04, 2011 

Arvo Leibur on lõpetanud Tartu Lastemuusikakooli V. Vääri viiuliklassis ning jätkas õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis Jüri Gerretzi ning 1982. aastal Moskva konservatooriumis Irina Botškova juhendamisel. Seejärel töötas ta õppejõuna Kuopio konservatooriumis.

1990. aastatel alustas Leibur aktiivset tegutsemist Hollandis, tehes koostööd kammerorkestriga Nieuw Sinfonietta Amsterdam ja töötades aastast 1995 Holland Symfonia kontsertmeistrina. 2001. aastast on ta ERSO kontsertmeister ning käesolevast hooajast töötab ka õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Arvo Leibur on kahekordne vabariikliku konkursi laureaat ning ta on pälvinud tiitleid mitmel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil. Tihe kontserttegevus solisti ja kammermuusikuna on viinud teda paljudesse Euroopa riikidesse, USAsse ja Jaapanisse. Arvo Leibur on salvestanud sooloplaadi “Euroopa virtuoosid”, firmale BIS kõik Eduard Tubina viiuliteosed ja mitmeid plaate trioga Arvo Leibur – Terje Terasmaa – Heiki Mätlik, kellega annab aktiivselt ka kontserte.

Aastal 2005 pälvis Leibur Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest. Aastast 2008 on ta Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau ordeni kavaler.

 


Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...