Andres Kaljuste

April 06, 2011 

Viiuldaja ja vioolamängija Andres Kaljuste muusikutee sai alguse viieaastaselt Aino Riikjärve viiuliklassis. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Edsbergi muusikainstituudis ning Berliinis Hanns Eisleri nim muusikakõrgkoolis. Tema juhendajateks on olnud Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ja Ulf Wallin.

Aastail 2004–2008 oli Kaljuste Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ja vioolaõppejõud, orkestrite dirigent ning instrumentaalansamblite juhendaja. Ta on andnud meistriklasse kammermuusikutele ja viiuldajatele Peterburis M. Mussorgski nim muusikakoolis ning Hiinas Guang Zhou ja Xi Ani konservatooriumis. Aastail 2009–2011 oli ta Berliini Ringhäälingu orkestriakadeemia liige.

Andres Kaljuste on pälvinud auhindu nii rahvusvahelistel kui ka kodumaistel konkurssidel: “Mendelssohn Cup” Itaalias – esimene preemia, vabariiklik noorte keelpillimängijate konkurss – kolmas preemia, noorte interpreetide konkurss “Con Brio 2004” – ERSO ning Vanemuise sümfooniaorkestri eripreemiad.

Solistina on ta üles astunud ERSO, Vanemuise sümfooniaorkestri, Verona filharmoonikute, Tallinna Kammerokrestri, Lilla Akademieni kammerorkestri jt ees ning esinenud mitmel kammer- ja nüüdismuusika festivalil.

 

Viimased uudised

  • Dirigeerimiskursuste osalejad on valitud.
    Mai keskel valiti välja Järvi Rahvusvahelise Dirigentide Akadeemia osalejad. 50 kandidaadi seast valis žürii välja 17 talendikat noort dirigenti 11lt maalt: Jean-Claude Picard (Kanada) Quentin Hindley (Prantsusmaa) Kaspar Mänd (Eesti) Ruth Reinhardt (Saksamaa) Naoki Tokuoka (Tai) Francisco ...
  • Uus festival
    28. juulist 4. augustini toimub Pärnus esimest korda rahvusvaheline Järvi Suvefestival. Festivali kunstiline nõustaja on Paavo Järvi, kes saabub festivaliga seoses Eestisse 15. juulil. Järvi Suvefestival on välja kasvanud juba aastaid ...